• avocat
  • scriitor
  • publicist

Revin la Drăgănești Vlașca, la  mănăstire. Parcă nicăieri nu mă simt mai bizantin ca aici, în inima Teleormanului. În Grădina Mironosiței a înflorit lavanda și miroase dumnezeiește. Ce minunăție de loc,  de har bisericesc…

Va puteți abona la articole prin e-mail:

Citeste si...

27 iunie, 2026

Revin la Drăgănești Vlașca, la mănăstire. Parcă nicăieri nu mă simt mai bizantin ca aici, în inima Teleo

25 iunie, 2026

Revin la Drăgănești Vlașca, la mănăstire. Parcă nicăieri nu mă simt mai bizantin ca aici, în inima Teleo

24 iunie, 2026

Revin la Drăgănești Vlașca, la mănăstire. Parcă nicăieri nu mă simt mai bizantin ca aici, în inima Teleo

Articole similare

Din nou prin Moldova de Sus (5)
VIZUALIZARI
Din nou prin Moldova de Sus (4)
VIZUALIZARI
Din nou prin Moldova de Sus (3)
VIZUALIZARI
Din nou prin Moldova de Sus (2)
VIZUALIZARI
Din nou prin Moldova de Sus (1)
VIZUALIZARI
Copiilor noștri
VIZUALIZARI
În mai la Islaz
VIZUALIZARI
Pictorul Aurel Gîrjoabă, din nou la Turnu Măgurele
VIZUALIZARI
Iosif Boda, in memoriam
VIZUALIZARI
Adunate dintr-o carte 
VIZUALIZARI