• avocat
  • scriitor
  • publicist

Revin la Drăgănești Vlașca, la  mănăstire. Parcă nicăieri nu mă simt mai bizantin ca aici, în inima Teleormanului. În Grădina Mironosiței a înflorit lavanda și miroase dumnezeiește. Ce minunăție de loc,  de har bisericesc…

Va puteți abona la articole prin e-mail:

Citeste si...

1 iunie, 2026

Revin la Drăgănești Vlașca, la mănăstire. Parcă nicăieri nu mă simt mai bizantin ca aici, în inima Teleo

30 mai, 2026

Revin la Drăgănești Vlașca, la mănăstire. Parcă nicăieri nu mă simt mai bizantin ca aici, în inima Teleo

22 mai, 2026

Revin la Drăgănești Vlașca, la mănăstire. Parcă nicăieri nu mă simt mai bizantin ca aici, în inima Teleo

Articole similare

Copiilor noștri
VIZUALIZARI
În mai la Islaz
VIZUALIZARI
Pictorul Aurel Gîrjoabă, din nou la Turnu Măgurele
VIZUALIZARI
Iosif Boda, in memoriam
VIZUALIZARI
Adunate dintr-o carte 
VIZUALIZARI
Eu, cinefilul de altădată
VIZUALIZARI
„Conacul Secuiesc” de la Colțești-Rimetea    (2)
VIZUALIZARI
„Conacul Secuiesc” de la Colțești-Rimetea (1)
VIZUALIZARI
Mulțumim, Mircea Lucescu !
VIZUALIZARI
Mai adineauri și azi...
VIZUALIZARI